• İSTANBUL İMSAK  04:42 GÜNEŞ  06:15 ÖĞLE  13:09 İKİNDİ  16:53 AKŞAM  19:53 YATSI  21:19
  • 32,3854
  • 34,5096

Ramazan'da iftar menüsü fiyatı ne kadar olacak?

Ramazan ayına günler kala iftar menüleri fiyatları belli olmaya başladı. 11 Mart'ta kurulmaya başlayacak Ramazan sofraları restoranlarda cep yakacak...

ramazanda-iftar-menusu-fiyati-ne-kadar-oldu.jpg

11 Mart'ta ilk iftar sofrası kurulacak. Bu sene orucunu restoranlarda açmak isteyenler ise fiyatlardan memnun değil. Geçen sene İstanbul'da kişi başı 300 ila 400 lira arasında olan iftar menüleri bu yıl 500 liradan başlayıp 5 bin liraya kadar çıkıyor.

Ramazana sayılı gün kala restoran ve lokantalar iftar menülerini belirliyor.

RAMAZAN'DA İFTAR MENÜSÜ FİYATI NE KADAR OLACAK?
 

İftariyelik, çorba, ara sıcak, ana yemek ve tatlıdan oluşan menülerde geçen seneye oranla en az iki kat artış var.

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği Başkanı Ramazan Bingöl, geçen sene işletmesinde 900 TL olan iftar menülerinin 2 bin 500 TL'ye kadar çıktığını dile getirdi.

YÜZDE 100'E YAKIN ZAM

Bingöl, "Menülerde yüzde 100'e yakın zam beklenirken 4 bin ile 5 bin arasında değişecek. Şu anda bizim derneğimize de gelen en çok şikayetlerin başında restoran ve lokanta benzeri yerlerin fiyatlarının çok yüksek olduğu... Bu sene de yüzde 100'den aşağı olacağını düşünmüyorum." dedi.
 

TEMEL NEDEN KIRMIZI ET FİYATLARININ ARTMASI

Müşteriler, artan fiyatlardan şikayetçi olduğunu dile getirirken birçoğu artık evde oruç açmanın daha uyguna geleceğini söylüyor.

Gıda ürünlerinde, özellikle de kırmızı et fiyatlarındaki artış menülerin zamlanmasının temel nedeni olarak aktarılırken müşteriler ise denetimlerin artmasını istiyor.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek