• İSTANBUL İMSAK  03:24 GÜNEŞ  05:24 ÖĞLE  13:10 İKİNDİ  17:10 AKŞAM  20:45 YATSI  22:36
  • 32,5164
  • 34,7944

Su Orucu Nedir? Nasıl Yapılır?

Screenshot_20220601-013046_Chrome-300x182.jpg
a655a9e8-4807-4dc8-8780-869bf70be620.png

Özellikle son dönemlerde oldukça ilgi görmeye başlayan Su orucu, Kilo vermek isteyenlerin araştırdığı, merak ettiği konulardan birisidir. İlk olarak şunu belirtmeliyiz ki, Su Orucu' nun bildiğimiz Ramazan Ayı orucu ile bir ilgisi yoktur. Su Orucu bir perhiz orucudur. Manevi olarak sevap Kazandırmaz. Ancak Açlıkta maddi manevi şifa olduğunu da unutmamak gerek. Alternatif tıp ile ismini duyurmuş Su Orucu Nedir? Nasıl Yapılır? Konu ile ilgili detaylar Haberimizin devamında..

Bu Oruç Bedeni toksinlerden arındırarak metabolizmayı hızlandırır ve kilo verim hızını en yükseğe çıkarır. Su Orucuna Bir nevi Açlık orucu da diyebiliriz çünkü belirlenen süre içerisinde yemek yemeden sadece su içerek yapılan bir beslenme düzenidir.

SU ORUCU NEDİR?

Belirli bir süre boyunca yemek yemeyi keserek, Ağıza çiğnenmesi gereken herhangi bir besin koymadan sadece Su ile yapılan bir diyet türüdür. Sadece su tüketerek, vücudun kendini temizlemesi, iyileştirmesi ve yenilemesi hedeflenir.. Su ile Vücuda giren oksijen ve mineraller hücre yenilenmesini sağlar. Su orucundan sonra Cilt Güzelleşir ve Sağlıklı bir görünüme sahip olur. ilk etapta Su Orucu Nedir? Nasıl Yapılır? konusunu araştıran ve kilo vermek isteyen insanlar, Yemek yemeden bunun mümkün olamayacağını düşünmektedir. Ancak Su orucu ile birlikte vücut, depo edilen besinlerle diyetini rahat bir şekilde tamamlar. Su orucu için en ideal süre 3 gün'dür. Ancak vücut yapısına ve direncine göre 7 günlük su orucu da yapılabilmektedir. Mutlaka bir uzmana danışarak Su orucu Diyetinize başlayın..

Nasıl Yapılır?

Su Orucun da Tüm öğünler su ile yapılmaktadır. Dilerseniz suyun içine meyve, limon, tarçın gibi tatlanmasını sağlayacak besinler ekleyebilirsiniz. Su Orucunun evde istirahat edilerek yapılması gerekmektedir. Sabah kalktıktan sonra  Akşam yatana dek 3 lt  su içilmelidir. Başka hiçbir şey yenmez, çiğnenmez. Sadece  Su ile günü bitirmelisiniz. Oruç Öncesi enerjisi yüksek taze yiyecekler tüketilerek Oruca hazırlık sağlanmalıdır. Ağır işlerden uzak durarak fazla enerji bitirecek hareketlerden uzak durulması gerekmektedir. Daha önce su orucu yapmadıysanız bir uzman gözetiminde denemenizi tavsiye ederiz. Su Orucu Yapacağınız günün akşamı son yemeğinizi yedikten sonra yemek yeme işlemi tamamen biter. Ve su orucuna başlamış olursunuz. Belirlediğiniz süre içinde Tuttuğunuz Su Orucu bittikten sonra Yemek yemeye hafif yiyeceklerle başlamalısınız. Önce taze meyve suyu, sonrasında ılık bir çorba ve sebze yemeği gibi besinler tüketerek Orucunuzu Sağlıklı bir şeklide sonlandırabilirsiniz.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek