• İSTANBUL İMSAK  03:36 GÜNEŞ  05:30 ÖĞLE  13:06 İKİNDİ  17:04 AKŞAM  20:33 YATSI  22:18
  • 32,189
  • 34,9449

Torku No On ve kola karşılaştırması

torku-no-on-ve-kola-karsilastirmasi-yasam.png

Tüketicilerin ısrarla Torku markalı bir gazlı içecek beklentisi ve talebi sonrası önce insan sağlığı ve gıda güvenliği ilkesinden taviz vermeyecek şekilde yaklaşık 4 yıl süren Ar - Ge faaliyetleri özelinde birçok versiyonda ürün denemesi yapılmış, gurmelere test ettirilmiş ve en iyisi hedeflenerek geliştirilmiş bir içecek Torku No On. İçeceği alıp denedik. Tadı ve kokusu kolaya benziyor. Koladan biraz daha az şekerli ve tadı da azıcık limon ekşisine kaçıyor diyebiliriz. Yani kola gibi aşırı tat ve yoğunlukla insanı baymıyor. Daha çok kola ve limonlu soğuk çay arasında bir lezzeti var. Daha ferah ve içimi daha kolay bir içecek olmuş.

Torku NO ON’un kola ile arasındaki fark ne?

“Başka Bir Şey” sloganı ile muadillerinin ötesinde özgün bir ürün olan TORKU NO ON’un lezzet farkından yukarıda bahsettik. Şimdi asıl meselemiz olan ürünün içeriğinden bahsedelim. Kola ile arasında ne farklar ver, ısrarla bu zamana kadar kola üretmeyen hatta “İnsan sağlığına zararlı olacağı için kola üretmeyiz” diye açıklama yapan Torku, koladan farklı olarak tadı koladan daha güzel nasıl bir içecek üretti gelin birlikte bakalım.

Torku NO ON içeriği şu şekilde:

Su, şeker (pancar şekeri), karbondioksit, bitki özü karışımı, meyve konsantresi (elma ve limon), doğal aroma vericiler, asitlik düzenleyici strik asit, askorbik asit (C vitamini), süzme çiçek balı, meyankökü.

Standart bir kola içeriği:

Su, şeker, (fruktoz-glukoz şurubu), karbondioksit, renklendirici (karamel), asitlik düzenleyici (fosforik asit), doğal aroma vericiler, kafein. No On ve kola rasında görebileceğiniz gibi bir takım farklılıklar mevcut. Bunlardan göze çarpan en önemlisi tatlandırıcı olarak pancardan üretilen doğal şeker kullanılması. Kolalarda ise görebileceğiniz gibi nişasta bazlı glukoz-fruktoz gibi tatlandırıcılar kullanılıyor. Diğer bir konu içeriğinde bulunan meyve özü karışımı. Elma ve limon konsantrelerinden elde edilmesi.  Bununla birlikte meyankökü ve doğal aroma vericiler ile mevcut lezzet yakalanmaya çalışılmış. Koladan bir diğer farkı ise içeriğindeki kafein oranı. 0,03 g/l oranındaki kafein içeriği kola ve benzeri içeceklere göre 5 kat daha düşük. İçeriklerden de anlaşılacağı üzere daha doğal, 4 yıllık bir ar-ge çalışması sonrasında insan sağlığı daha çok düşünülerek üretilmiş bir içecektir. Birçok ürününde helal sertifikası bulunan Torku’nun bu ürünü için de helal sertifikalama çalışmalarına devam etmesini bekliyoruz.

Destek