• İSTANBUL İMSAK  03:25 GÜNEŞ  05:24 ÖĞLE  13:09 İKİNDİ  17:09 AKŞAM  20:44 YATSI  22:34
  • 32,3709
  • 34,7971

Yarı fiyatına çamaşır makinesi satıyorlar

Yeni evleneceklere müjdeli haber geldi. Son zamların ardından bütçeyi zorlamaya başlayan çamaşır makinesinin yarı fiyatına satıldığı ortaya çıktı. Detaylar haberde…

yari-fiyatina-camasir-makinesi-satiyorlar.jpeg

Türkiye’de yüksek enflasyon nedeniyle hemen her sektörde fiyat artışları yaşanıyor. Özellikle beyaz eşya sektöründe pandemi sonrasında ciddi zamlar dikkat çekiyor.

Yeni ev kurma planları yapan çiftler büyük borçlar altına girerken, mevcut eşyalarını yenilemek isteyen birçok kişi için bu durum hayal oldu.

Düğün sezonunun başlamasıyla ev kurma telaşına düşen çiftler, yüksek enflasyon nedeniyle zorlu bir süreçle karşı karşıya kaldılar. 2023 yılında ortalama kalitede eşyalarla bir ev kurmanın maliyeti 300 bin TL iken, 2024 yılında bu maliyet 450-500 bin TL’ye yükseldi. Düğün masrafları da eklendiğinde toplam maliyet 600 bin TL’yi bulabiliyor.

Yeni evlenecek çiftler ve eşyalarını yenilemek isteyen vatandaşlar, uygun fiyatlı eşyalar bulabilmek için yoğun bir araştırma yapıyor. Ünlü ekonomist Hatice Kolçak, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda dikkat çeken bir duruma değindi.
img_9964.jpeg

Kolçak, Londra’da yaşayan bir yakınının Türkiye menşeli çamaşır makinesini yarı fiyatına satın aldığını belirtti. Kolçak, bu duruma şaşırarak "Bu nasıl oluyor, fabrikadan çıktığı gibi ışınlansa yine kafam almıyor bunun yolu var, vergisi var. Valla anlatmakta zorlanmadım desem yalan olur." ifadelerini kullandı.

Türkiye'de çamaşır makinesi fiyatları kalite ve teknolojiye göre değişkenlik gösterirken, fiyat aralığı 8 bin TL ile 20 bin TL arasında değişiyor.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek