• İSTANBUL İMSAK  03:40 GÜNEŞ  05:32 ÖĞLE  13:06 İKİNDİ  17:03 AKŞAM  20:30 YATSI  22:14
  • 32,2
  • 34,904

Hangi giyim markaları İsrail'e destek veriyor?

Popüler giyim markalarının Gazze'deki soykırımın finansmanına nasıl katkıda bulunduğu son zamanlarda ortaya çıkan bir skandal. Peki, siz de farkında olmadan bu soykırıma destek mi veriyorsunuz? Hangi giyim markaları İsrail'e destek veriyor? Detaylar haberimizde...

hangi-giyim-markalari-israile-destek-veriyor.jpg

Popüler giyim markalarının İsrail'e desteği ve Filistin'e karşı tutumları son zamanlarda merak konusu oldu. Birçok kişi, favori markalarının siyasi duruşunu ve bu duruşun etik boyutunu sorguluyor.

Bazı giyim markaları İsrail'de mağazalar açarak ve İsrail ekonomisine katkıda bulunarak açıkça desteklerini gösteriyor. Bu markalar arasında Zara, H&M, Mango, Levi's ve Tommy Hilfiger gibi global devler yer alıyor.

Diğer markalar ise İsrail'e doğrudan destek vermemekle birlikte, Filistin'deki insan hakları ihlallerini de kınamaktan kaçınıyor. Bu durum, bu markaların Filistin'i sessizce görmezden geldiği ve İsrail'in işgalini dolaylı olarak desteklediği şeklinde yorumlanıyor.

Peki, hangi giyim markaları İsrail'e destek veriyor? Hangi giyim markaları Filistin'e karşı sessiz kalıyor? Bu sorunun cevabı, etik ve bilinçli tüketim yapmak isteyenler için büyük önem taşıyor.

Zara: Zara, İsrail'de 84 mağazası bulunan ve İsrail ekonomisine önemli katkıda bulunan bir markadır.

zara.jpg

H&M: H&M, İsrail'de 10 mağazası bulunan ve İsrail ekonomisine katkıda bulunan bir markadır.

Mango: Mango, İsrail'de 15 mağazası bulunan ve İsrail ekonomisine katkıda bulunan bir markadır.

mango.jpg


Levi's: Levi's, İsrail'de üretim yapan ve İsrail ekonomisine katkıda bulunan bir markadır.

Tommy Hilfiger: Tommy Hilfiger, İsrail'de üretim yapan ve İsrail ekonomisine katkıda bulunan bir markadır.

Stradivarius: İspanyol moda perakende markasıdır. Ana şirketi Inditex bünyesinde yer alır ve Zara, Pull&Bear gibi markalarla aynı gruptadır. İsrail ekonomisine katkıda bulunan bir markadır.

polo.jpg

U.S. Polo Assn. : Amerika Birleşik Devletleri'nde polo sporunun yönetim organı olan Birleşik Devletler Polo Birliği'nin (USPA) resmi markasıdır. Derneğin dünya çapında kayıtlı ticari markaları ve logoları, USPA'nın tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş olan USPA Properties, Inc. tarafından yönetilmektedir. Marka 1890 yılında kurulmuştur. Markanın açılımı ise United States Polo Associationdur.

U.S. Polo Assn. dünyaca ünlü hazır giyim moda perakendesinde öncü bir markadır. Marka tarafından erkek, kadın, çocuk ürünleri yanı sıra aksesuar ve seyahat çantası da üretilmektedir. Şu anda yaklaşık olarak 100'ü aşkın ülkede 500'ü aşkın mağazası bulunan ve her geçen gün yeni bir ülkede yeni bir mağaza açmaktadır. Geniş ürün yelpazesiyle globalleşmiş bir marka halindedir. İsrail'i destekliyor. 

U.S Polo Assn. markasınında birçok mağazası İsrail'de bulunmakta olup ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Calvin Klein: Calvin Klein Inc., 1968'de Amerikalı moda tasarımcısı Calvin Klein tarafından kurulan moda evi. 2002'de Tommy Hilfiger'a da sahip olan PVH şirketi tarafından satın alınmıştır. Şirketin merkezi Midtown Manhattan, New York'ta bulunmaktadır. İsrail'de mağazası bulunan ve İsrail ekonomisine katkıda bulunan bir markadır.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek