• İSTANBUL İMSAK  03:34 GÜNEŞ  05:29 ÖĞLE  13:07 İKİNDİ  17:05 AKŞAM  20:34 YATSI  22:20
  • 32,189
  • 34,9449

Bu toz nereden geliyor?

Günümüz teknolojisinin gelişmesiyle hayatımıza kolaylık sağlayan çamaşır kurutma makineleri, birçok evde sıklıkla kullanılan beyaz eşyalardan birisi oldu. Fakat kurutma makinesi kullanan pek çok kişi makineden çıkan tozların nereden geldiğini düşünüyor ve akıllara "acaba kurutma makinesi çamaşırları yıpratıyor mu?" sorusu geliyor. Peki, kurutma makinesinden çıkan toz neyin tozu? Çamaşır kurutma makinesi çamaşıra zarar veriyor mu?

bu-toz-nereden-geliyor.jpg

Çamaşır makinesinden ıslak çıkan çamaşırları evin içinde kurutmak sağlık açısından oldukça zararlı bir yöntem. Dışarıda kurutmak ise her mevsimde kullanılabilecek bir yöntem değil. Durum böyle olunca çamaşır kurutma makinesi çok daha kullanışlı ve işlevsel hale geliyor. Peki, kurutma makinesinden çıkan toz ne? Kurutma makinesi kullananlar çıkan tozun çamaşırların dokusunu bozduğu, kumaşını yıprattığı için oluştuğunu düşünse de, birçok üretici firma ve kurutma makinesi teknik servis personeline göre bu son derece yanlış bir bilgi. Kurutma makinesinden çıkan toz aslında çamaşırların üzerinde bulunan tozlar ve kurutma makinesi sayesinde bu tozlardan da dolaylı olarak kurtuluyoruz. Kurutma makinesi kullanan birçok kullanıcı, kurutma makinesi almadan önce evde çamaşır kuruttuğunda evin daha çok tozlandığını ve kurutma makinesi kullanmaya başladıktan sonra evdeki tozun azaldığını belirtiyor.

KURUTMA MAKİNESİ ÇAMAŞIRA ZARAR VERİYOR MU?

Üretici firmalar bazı çamaşırların kurutma makinesinde kurutulmaması konusunda önemle uyarıyor. Fakat kurutma makinesine uygun çamaşırlar, doğru programda kurutulursa bir zarar görmeden kurutma makinesinden çıkıyor.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek