• İSTANBUL İMSAK  03:44 GÜNEŞ  05:38 ÖĞLE  13:15 İKİNDİ  17:13 AKŞAM  20:42 YATSI  22:27
  • 32,9065
  • 35,6871

En çok maaş alan dünya lideri kim?

En fazla maaş alan Dünya liderleri belli oldu. Peki bu liderler hangileri? İşte Dünya genelinde en fazla maaş alan liderler...

en-cok-maas-alan-dunya-lideri-kim.png

Dünya genelinde liderlerin kazançları her zaman merak konusu olmuştur. Peki, yıllık maaşları dudak uçuklatan liderler kimler? İşte en çok maaş alan dünya lideri!

Lee Hsien Loong - Singapur Başbakanı

Listenin zirvesinde Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong bulunuyor. Lee Hsien Loong’un yıllık kazancı yaklaşık 1.6 milyon dolar. Bu rakam, birçok dünya liderinin maaşını geride bırakıyor.

Carrie Lam - Hong Kong İcra Kurulu Başkanı

Hong Kong İcra Kurulu Başkanı Carrie Lam, yıllık yaklaşık 568,400 dolar ile ikinci sırada yer alıyor. Hong Kong’un özerk yapısı ve finansal merkez olma özelliği, Lam’ın kazancını artırıyor.

Joe Biden - ABD Başkanı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, yıllık 400,000 dolar kazanıyor. ABD başkanlarının maaşları sabit olmakla birlikte, görev süresi boyunca çeşitli ek gelirler elde edebiliyorlar.

Angela Merkel - Almanya Başbakanı

Almanya’nın eski başbakanı Angela Merkel, yıllık yaklaşık 369,727 dolar kazanıyordu. Merkel’in uzun yıllar süren görev süresi boyunca maaşı da birçok lideri geride bıraktı.

Justin Trudeau - Kanada Başbakanı

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, yıllık 357,800 dolar ile listede beşinci sırada yer alıyor. Trudeau, maaşının yanı sıra birçok sosyal hak ve avantajdan da faydalanıyor.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek