• İSTANBUL İMSAK  03:44 GÜNEŞ  05:38 ÖĞLE  13:15 İKİNDİ  17:13 AKŞAM  20:42 YATSI  22:27
  • 32,9065
  • 35,6871

İlçeyi satılığa çıkardılar! Gören şaşkına döndü

Üsküdar Belediyesi, milyonluk konut ve arsalarını internet üzerinden satışa çıkardı. Eski Belediye Başkanı Türkmen arsa ve konutların ilanlarını paylaşarak dev gayrimenkul satışlarını sosyal medyadan paylaştı.

ilceyi-satiliga-cikardilar-goren-saskina-dondu.png

Üsküdar Belediyesi internet üzerinden belediyeye ait taşınmazları satılığaçıkardığı tespit edildi.

Eski Belediye Başkanı Hilmi Türkmen sosyal medya hesabından arsa ve konutların ilanlarını paylaşarak skandal gayrimenkul satışlarınıortaya çıkardı. Belediyenin bu satışları sosyal medyada büyük tepki çekti.
 

Hilmi Türkmen, Üsküdar Belediyesi’ni yöneten CHP’ye tepki göstererek ‘çok ciddi’ satışların yapıldığını belirtti. Hilmi Türkmen şu ifadeleri kullandı:

SAHİBİNDEN SATILIK BELEDİYE!

"Üsküdar’da 20 yıldır en ufak gayrimenkul, taşınmaz satışına bile şiddetle karşı çıkan CHP’nin gerçek yüzünü siz de tanıyın diye özellikle paylaşmak istedim.

Buradaki konutları biz ürettik, 5 yılda parça parça elden çıkartarak bütçemizi dengelemek için. Arsaları elimizdeki taşınmazlara karşılık aldık. Vakti gelince, ihtiyaç halinde kullanırız dedik. Yeni yönetimin bu taşınmazları elbette satma hakkı ve yetkisi var."

adsiz-tasarim12.png

5 yılda yapılmayan satışların tek seferde yapılmasına tepki gösteren Türkmen, en ufak taşınmaz satışına karşı çıkan CHP’nin gerçek yüzünün ortaya çıktığını vurguladı.

''Çok çok ciddi bir satış söz konusu'' diyerek CHP’ye yakın medyaya sitem eden Türkmen, ''Bu miktarda bir taşınmaz satışından sağlanacak gelir, geçmiş dönemde somut hizmetlerden, eserlerin üretilmesinden kalan borcun 3-4 kat üzerinde bir rakam ediyor.'' dedi.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek