• İSTANBUL İMSAK  03:24 GÜNEŞ  05:24 ÖĞLE  13:10 İKİNDİ  17:10 AKŞAM  20:45 YATSI  22:36
  • 32,5164
  • 34,7944

Nasıl Kilo Alınır? Kilo Almak İçin Gereken Yöntemler Nelerdir?

kjmnhbv-300x300.png
a655a9e8-4807-4dc8-8780-869bf70be620.png

Bugünlerde birçok kişinin aklına takılan sorular arasında "Nasıl KiloAlınır?" sorusu da yer tutuyor. Çünkü gerçekten en az kilo vermek kadar kilo almak da zor. Bundan kaynaklı olarak birçok kişi nasıl kilo alabileceğini sorguluyor. Bu konu ile ilgili olarak bir şeyler yapmaya çalışıyor. Mümkün olan en hızlı şekilde kilo almanın yolları konusunda çeşitli arayışlarını sürdürüyor. Peki bunu yapmak gerçekten de zor mu? Evet, maalesef  kilo almak zor bir iş! Bundan kaynaklı olarak da birçok kişinin kilo almakla ilgili olarak çeşitli problemler yaşadıklarını biliyoruz. Özellikle de çoğu insanın sandığı gibi kilo vermek, kilo almaktan daha zor değil. İkisini de deneyimlemiş olan kişilerin önemli bir kısmı kilo almanın kilo vermekten çok daha zor olduğunu ifade ediyorlar. Tüm bunlar bizlere gösteriyor ki uzun vadeli düşündüğümüz takdir de gerçekten de Kilo Almak zor bir iş ve uzun bir süre boyunca ciddi bir gayret göstermeniz gerekiyor. Doymanıza rağmen yemek yemeye devam etmediğiniz sürece kilo almanız mümkün değil. Ancak tabi ki de olay bundan ibaret olmayacaktır. Kilo almanın bir bilimi var ve bu bilime uygun bir şekilde bazı adımları gerçekleştirdiğiniz takdir de rahatlıkla kilo alabilirsiniz. Peki, bunlar nelerdir? Yazımızın kalan kısmında sizler "Nasıl Kilo Alınır?" sorusuna cevap olacak nitelikte bazı tavsiyeler aktaracağız. Tüm bu tavsiyeleri dikkate alın ve uygulamaya çalışın böylece kilo alabilirsiniz.

Nasıl Kilo Alınır? Kilo Almak İçin Yöntemler Nelerdir?

Kilo almak için kullanabileceğiniz bazı yöntemler var ancak bu yöntemlerin her biri farklı ve herkese uygun değiller. Bundan dolayı ilk olarak Kilo almakla ilgili bilimsel bir açıklama yapmak gerektiğini düşünüyoruz. Bu noktadan itibaren kilo almanın bilimsel karşılığını inceleyeceğiz. Şimdi, maddeler halinde kilo almanın bilimsel açıklamasına bir göz atalım.
  • Kilo almak ya da kilo vermek tamamen kalori hesabı yapmakla ilgili bir süreçtir. Bu süreci doğru bir şekilde tamamlamak için yeterli kalori miktarını tüketmeniz şart. Eğer yeterince kalori almıyorsanız kilo almanız da mümkün değil. Bundan kaynaklı olarak kalori saymayı öğrenmeniz lazım.
  • Kalori saymak ise hiç zor değil. Bunun için birçok uygulama ve internet sitesi bulunuyor. Eğer sizler de kalori saymak istiyorsanız bu web sayfalarına ve uygulamalara göz atabilir, günlük kalori ihtiyacınızın üstünde tüketmeye çalışabilirsiniz.
  • Spor yapmadan kilo almanın size pek bir faydası dokunmaz. Bundan kaynaklı olarak kilo almak isteyen birinin kesinlikle spor yapması gerekiyor. Ancak burada en iyi spor ağırlık kaldırmak olacaktır. Böylece aldığınız kilolar yağ değil, kas kütlesi olarak vücudunuzda yer bulacaktır.
  • Kilo almak için illa ki sağlıklı beslenmek zorunda değilsiniz. Çikolata, Hamburger, Pizza, Kekler vs. bunların hepsinde çok fazla kalori var ve arada sırada bunları tüketmek işinize yarayabilir. Ancak bunların sağlıklı olmadığını ve uzun süreli bir plan içerisinde yer bulmamaları gerektiğini ifade etmeliyiz.
Aslına bakarsanız tüm bunlar genel olarak Nasıl Kilo Alınır? sorusunu bir bağlamda cevaplıyor. Kilo almak için günlük kalorinizin biraz daha üstüne çıkmalısınız. Örnek olarak kalori ihtiyacınız 3000 ise sizin 3500 kalori almanız gerekiyor. Kilo almanın matematiği işte bu kadar basit! Ancak bu kadar kaloriyi almak hiç de basit değil. Bundan dolayı da sizlere kilo almanızı kolaylaştıracak bazı ufak tefek ipuçları vereceğiz. Tüm bu ipuçları sizlere yardımcı olacak ve daha kolay bir şekilde kilo almanızı sağlayacaktır. Şimdi, bu ipuçlarına bir göz atalım!

Kilo Almak İçin İşinize Yarayacak İpuçları

  1. Öğün Sayısını Arttırın: Daha fazla öğün tüketmek daha hızlı bir şekilde kilo almanızı sağlayacaktır. Böylece almanız gereken kaloriyi çok daha kısa bir süre içerisinde alabilirsiniz ve kalori tamamlamak konusunda sorun yaşamazsınız.
  2. Yüksek Kalorili Yiyecekler Tüketin: Kalorisi yüksek olan yiyecekler ile çok hızlı bir şekilde kilo almak mümkün. Bunlara örnek olarak yağlı yiyecekleri, abur cuburları ve yer fıstığı gibi kuruyemişleri verebiliriz. Bunların kalorisi çok yüksek ve midenizi şişirmeden kalori ihtiyacınızı doldurmanızı sağlarlar.
  3. Kardiyo Yapın: Kardiyo yapmak birçok kişinin de bildiği gibi kalori yakmanızı sağlayacaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var. O da şu: Kardiyo yapmak sizi acıktırır ve bunun yerine daha fazla kaloriyi eklemek çok daha kolay bir hale gelir. Tüm bu süreçte gerçekten de harika bir şekilde kalori almanız mümkün olacaktır.
  4. Hızlı Yemek Yiyin: Daha hızlı bir şekilde yemek yediğiniz takdir de çok daha fazla kalori almanız mümkün olacaktır. Ancak dikkatli olun, boğazınızda kalmasın!
Tüm bunlar Nasıl Kilo Alınır sorusuna cevap olacak nitelikteydi ve gerçekten de kilo almanıza yardımcı olacak şeyler olduklarını ifade edebiliriz. Aslında kilo almanın matematiği son derece basit ve öğrenmesi de hiç zor değil. Ancak yine de birçok kişi kilo almak konusuyla ilgili sıkıntı çekiyor çünkü istikrarlı bir şekilde kalori fazlası almak zor bir iş. Yine de inat edip kendinizi zorlarsanız kilo almamanız için bir neden yok.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek