• İSTANBUL İMSAK  03:24 GÜNEŞ  05:24 ÖĞLE  13:10 İKİNDİ  17:10 AKŞAM  20:45 YATSI  22:36
  • 32,5164
  • 34,7944

Şölen ve Kent Şeker Kimin Malı? İsrail Malı mı?

Ramazan Bayramı'na yaklaşırken vatandaşlar bayram alışverişine başladı. Bayram denilince akla ilk gelenlerden biri olan bayram şekeri almak isteyenler, özellikle şeker markalarının kime ait olduğunu ve bu markaların İsrail malı olup olmadığını merak ediyor. Peki, Şölen kimin malı? Şölen İsrail malı mı? Kent Şeker kimin malı? Kent Şeker İsrail malı mı? İşte detaylar...

solen-ve-kent-seker-kimin-mali-israil-mali-mi.png
a655a9e8-4807-4dc8-8780-869bf70be620.png

Şölen Kimin Malı? 1989 yılında Gaziantep'te kurulan Şölen Çikolata ve Gıda Sanayi A.Ş., Şölen markasıyla bilinir. Şölen, yerli bir Türk şirketi olarak faaliyet göstermektedir ve çikolata, şekerleme, bisküvi ve gofret gibi ürünler üretmektedir. Şirket, ürünlerini 120'den fazla ülkeye ihraç etmektedir ve geniş bir uluslararası müşteri kitlesine sahiptir. Şölen, tamamen Türk sermayesiyle kurulmuş ve yönetilen bir şirkettir. Dolayısıyla, Şölen markası İsrail malı değildir.

Kent Şeker Kimin Malı? Kent Gıda, Türkiye'nin önde gelen şekerleme markalarından biridir. 1927 yılında kurulan Kent Gıda, uzun yıllar boyunca Türk tüketicisinin beğenisini kazanmış ve geniş bir ürün yelpazesi sunmuştur. Ancak 2002 yılında Kent Gıda, dünyanın en büyük şekerleme şirketlerinden biri olan Mondelēz International tarafından satın alınmıştır. Mondelēz International, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir şirkettir ve Kent markasını bünyesine katarak ürün gamını genişletmiştir. Kent Şeker'in şu anki sahibi Mondelēz International'dır, dolayısıyla Kent Şeker de İsrail malı değildir.

Şölen ve Kent Şeker Vatandaşların bayram alışverişi sırasında merak ettiği Şölen ve Kent Şeker markalarının kime ait olduğu ve İsrail malı olup olmadığı konusuna netlik kazandırmak gerekirse: Şölen, tamamen yerli bir Türk şirketi olup İsrail malı değildir. Kent Şeker ise Mondelēz International tarafından satın alınmış olup, ABD merkezli bir şirkete aittir ve İsrail malı değildir.

Bayram alışverişinde yerli ve yabancı markalar arasındaki tercihlerinizi yaparken bu bilgileri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek