• İSTANBUL İMSAK  03:34 GÜNEŞ  05:29 ÖĞLE  13:07 İKİNDİ  17:05 AKŞAM  20:34 YATSI  22:20
  • 32,189
  • 34,9449

Türkiye'den Gazze'ye yardım eli: 12 uçak ve 6 gemi

İsrail ordusunun abluka altına aldığı ve ölüm yağdırdığı Gazze Şeridi'nde insanlık dramı yaşanırken, Türkiye'nin Filistinlilere yardımları sürüyor. İsrail'in hukuksuz olarak işgal altında tuttuğu Gazze’deki açlık sorununa çözüm üreten Türk Kızılay, Refah bölgesinde yeni aşevi kurdu. Kızılay aynı zamanda önümüzdeki günlerde Gazze'ye en büyük yardım gemisini göndererek, bölgedeki yaraları sarmaya çalışıyor.

turkiyeden-gazzeye-yardim-eli.jpg

Kızılay, 7 Ekim'den bu yana İsrail'in hukuksuz olarak işgal altında tuttuğu Gazze'deki yerel personeli ve Mısır'a konuşlandırdığı ekibiyle Gazze halkına yardım ulaştırmak için canla başla çalışıyor. Gazze'deki ihtiyaç sahiplerine acil yardım sağlamak amacıyla Kızılay, insani yardım malzemesi taşıyan uçak ve gemilerle toplamda 3 bin 204 tonluk malzemeyi bölgeye ulaştırdı.
 
GAZZELİLER İÇİN SICAK YEMEK PİŞİYOR
Gazze’de bulunan Kızılay aşevi İsrail saldırılarından dolayı kullanılamaz hale gelirken, Türk Kızılay; yeni bir aşevini faaliyete geçirdi. Refah Bölgesi'ne sığınan ve yaşam mücadelesi veren Filistinli mağdurlar için kurulan yeni aşevinden her gün bin aileye sıcak yemek ulaştırılıyor. Kapasitenin önümüzdeki süreçte artırılması planlanıyor.
 
İNSANİ YARDIMLAR SÜRECEK
Gazze'deki açlık sorununa dikkat çeken Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Türkiye'den insani yardım malzemelerini bölgeye ulaştırmak için çabaladıklarını belirtti. Yılmaz, 7 Ekim’den bu yana bölgeye 12 uçak ve 6 gemi gönderildiğini ifade etti.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek